Bakının bu yollarında sıxlıq var - Siyahı
Hazırda paytaxtın əksər küçə və prospeklərində nəqliyyat vasitələrinin hərəkətində sıxlıq müşahidə olunur.
Bakı Nəqliyyat Agentliyindən Axar.az-a verilən xəbərə görə, sxlıq səbəbindən əksər istiqamətlər üzrə müntəzəm və ekspress xətlər üzrə avtobusların hərəkət intervalında gecikmələr var.
Hazırda sıxlıq olan küçə və prospektlər:
1. Ziya Bünyadov prospekti, əsas yol - Müzəffər Nərimanov küçəsi ilə kəsişmədən başlayaraq, Bakı Polad Zavodunun qarşısı da daxil, eyni zamanda, Çermet körpüsü üzərindən 20 Yanvar dairəsi istiqamətində;
2. Üzeyir Hacıbəyli küçəsi - (Cavanşir körpüsünün üzərindən Səfərəliyeva küçəsi ilə kəsişməyə qədər, Hökumət Evi istiqamətində və eyni zamanda Azadlıq prospekti ilə kəsişmədən Rəşid Behbudov küçəsi ilə kəsişməyə qədər;
3. Afiyəddin Cəlilov küçəsi - Cavanşir körpüsünün üzərindən, Hökumət Evi istiqamətində;
4. Tiflis prospekti, şəhər mərkəzi istiqaməti - əsas yol, Abdulvahab Salamzadə küçəsi ilə kəsişməyə qədər və Rövşən Cəfərov küçəsi ilə kəsişmə olan hissəsi də daxil, 20 Yanvar dairəsi istiqaməti;
5. Azadlıq prospekti – Sahib Zeynalov küçəsi ilə kəsişmədən Salatın Əsgərova küçəsi ilə kəsişməyə qədər olan hissəsi;
6. 28 May küçəsi - A.Puşkin küçəsi ilə kəsişmədən sonra, Rəşid Behbudov küçəsi ilə kəsişməyə qədər;
7. Abbasqulu ağa Bakıxanov küçəsi - Səməd Vurğun küçəsi ilə kəsişməyə qədər, Türkiyə səfirliyi istiqaməti;
8. Yusif Səfərov küçəsi - Xocalı prospekti ilə kəsişmədən başlayaraq, Heydər Əliyev prospekti (kənar yol) istiqaməti;
9. Xocalı prospekti – Yusif Səfərov küçəsi istiqamətində;
10. Salatın Əsgərova küçəsi - Təbriz küçəsi ilə Ceyhun bəy Hacıbəyli küçələrinin kəsişməsindən Azadlıq prospekti ilə kəsişməyə qədər olan hissəsi;
11. Həsən bəy Zərdabi prospekti – 20 Yanvar dairəsinə düşən hissə;
12. Rəşid Behbudov küçəsi - Üzeyir Hacıbəyov küçəsi ilə kəsişmədən 28 May küçəsi ilə kəsişməyə qədər;
13. Gülarə Qədirbəyova küçəsi – Ş.İ.Xətai prospekti ilə kəsişmə istiqamətində;
14. Heydər Əliyev prospekti (köməkçi yol, şəhər mərkəzi istiqaməti);
15. Cəlil Məmmədquluzadə küçəsi – Abbasqulu ağa Bakıxanov küçəsi ilə kəsişməyə qədər;
16. Alı Mustafayev küçəsi (köməkçi yol) - Ziya Bünyadov prospekti istiqamətində;
17. Qara Qarayev prospeklti – Dakar dairəsi, eyni zamand "Neftçilər" metrostansiyası istiqamətində;
18. Babək prospekti (hər iki istiqamətdə) - Yeni Günəşli istiqaməti: Nəcəfqulu Rəfiyev küçəsinə qədər (kənar yol) və Nəcəfqulu Rəfiyev küçəsi ilə kəsişmədən başlayaraq şəhər mərkəzi istiqamətində, eyni zamanda Heydər Əliyev prospekti istiqamətində (əsas yol);
19. Abdulvahab Salamzadə küçəsi (əsas yol) - Ziya Bünyadov prospekti istiqamətində;
20. Şəmsi Bədəlbəyli küçəsi – Bülbül prospekti ilə kəsişmədən Rəşid Behbudov küçəsi ilə kəsişməyə qədər, Azadlıq prospekti ilə kəsişmə istiqamətində;
21. Koroğlu Rəhimov küçəsi (hər iki istiqamətdə) - Gülarə Qədirbəyova küçəsi və Akademik Həsən Əliyev küçəsi istiqamətində;
22. Bülbül prospekti - "Sahil" metrostansiyasının qarşısı da daxil olmaqla, Xaqani küçəsi ilə kəsişmədən Neftçilər prospekti istiqamətində;
23. Süleyman Rüstəm küçəsi – Sahib Zeynalov küçəsi ilə kəsişmədən Salatın Əsgərova küçəsi ilə kəsişməyə qədər;
24. Xaqani küçəsi – Bülbül prospekti ilə kəsişmədən Rəşid Behbudov küçəsi ilə kəsişməyə qədər;
25. M.K.Atatürk prospekti – "Gənclik" metrostansiyası istiqamətindən, Akademik Həsən Əliyev küçəsi ilə kəsişmədən Məmməd Araz küçəsi ilə kəsişməyə qədər, Ayna Sultanova heykəli istiqamətində;
26. Binəqədi şosesi - Binəqədi qəsəbəsi istiqamətində;
27. Ağa Nemətulla küçəsi (hər iki istiqamət) - Heydər Əliyev prospekt ilə kəsişmə istiqamətindən başlayaraq və Heydər Əliyev prospekti ilə kəsişmə istiqamətinə doğru.