Bunu edən sürücüləri 500 manat cərimə gözləyir - Video
Şərti yanğın təlimi Xətai rayonu, "Həzi Aslanov" metro-stansiyasının yaxınlığındakı çoxmərtəbəli binaların qarşısında keçirilib.
Axar.az Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, bəzən insanlar yanğınsöndürənləri hadisə yerinə vaxtında çata bilməmələri ilə bağlı tənqid edirlər. Görünən odur ki, bu məsələdə vətəndaşların da məsuliyyəti önəmli rol oynayır.
Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidmətinin əməkdaşları şəxsi heyətin və xüsusi təyinatlı texnikaların yaşayış kompleksinin həyətinə çata bilməməsini əyani şəkildə göstəriblər.
Xüsusilə də çoxmərtəbəli binlarda baş verən yanğın zamanı əhəmiyyətli rol oynayan avto-nərdivan isə ümumiyyətlə şərti yanğın yerinə daxil ola bilmədi.
Mövcud vəziyyətlə bağlı sakinlərin fikirləri birmənalı deyil.
Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidmətinin şöbə rəisi Elnur Babayev deyir ki, belə hallar daha çox paytaxtda yaşanır. Dəfələrlə xəbərdarlıq edilsə də, nə sakinlər, nə də MTK rəhbərləri tədbir görürlər.
Qeyd ədək ki, İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 536-cı maddəsinə (''Yanğın Təhlükəsizliyi sahəsində qəbul edilmiş qərarın və ya tələbnamənin yerinə yetirilməməsinə") görə, fiziki şəxslər 70-100, vəzifəli şəxslər isə 350-500 manatadək cərimə edilirlər.