Sürücü qəza törətdi, polisə müqavimət göstərdi
Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Dövlət Yol Polisi (DYP) İdarəsi polis əməkdaşları ilə sürücü arasında yaranan insidentə münasibət bildirib.
Axar.az xəbər verir ki, İdarənin şöbə rəisi, polis polkovnik-leytenantı Namidan Piriyev Report-a açıqlamasında hadisənin paytaxtın Nəsimi rayonu, 3-cü mikrorayon dairəsi ərazisində qeydə alındığını bildirib.
N.Piriyev qeyd edib ki, hazırda araşdırma aparılır:
“Videogörüntülərin çəkildiyi ərazidə yol-nəqliyyat hadisəsi olub. Qəza zamanı 4 avtomobil əzilib. Yol Patrul Xidməti əməkdaşları isə hadisənin araşdırılması məqsədi ilə qəza törədən şəxsi - Elvin Rüstəmovu şöbəyə aparmağa çalışıb. Bu zaman sürücü polis əməkdaşlarına tabesizlik göstərib. Həmin zaman sürücüyə heç bir zor tətbiq edilməyib. Daha sonra sürücü saxlanılaraq, Nəsimi Rayon Polis İdarəsinin 20-ci Polis Bölməsinə aparılıb. Eyni zamanda sürücü sərxoş olub və barəsində protokol tərtib edilib".