Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinin sabiq rəisi həbs edildi
Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinin (AAHM) keçmiş rəisi həbs edilib.
"Axar.az"ın APA-ya istinadən xəbərinə görə, bu barədə məlumat Bakı Hərbi Məhkəməsindən bildirilib.
Məlumata görə, polkovnik Mirzəli Yusifov Cinayət Məcəlləsinin 311-ci (rüşvət alma) maddəsi ilə təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb edilməklə barəsində 3 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, M. Yusifov əvvəllər Müdafiə Nazirliyinin 112 saylı alayının (sülhməramlı tabor da bu alayın tərkibindədir) komandiri olub. Daha sonra AAHM-ə qərargah rəisi təyin edilən M. Yusifov bir neçə il hərbi məktəbin rəisi vəzifəsini də icra edib. Zakir Həsənov müdafiə naziri təyin edildikdən sonra M. Yusifov vəzifədən uzaqlaşdırılıb.
"Axar.az"dan: Xatırladaq ki, bu gün "Axar.az" olaraq hәrbi ekspert Üzeyir Cәfәrova istinadәn verdiyimiz bir xәbәrdә bu haqda bildirmişdik. Xәbәrdә deyilirdi:
"Әldə etdiyimiz son məlumatlardan biri də bu yaxınlara qədər MN sistemində general vəzifəsində olmuş polkovnik rütbəli bir vəzifəli şəxsin rüşvət alma ittihamı ilə həbs edilməsi xəbəridir ki, MN özü bu məsələyə gün ərzində aydınlıq gətirsə, yaxşı olar".