Ana və uşağın ölümü ilə bağlı cinayət işi açıldı
Bakının Nizami rayonunda ağacın ana və uşağın üstünə aşması nəticəsində ölmələri ilə bağlı prokurorluq cinayət işi açıb.
"Axar.az" Prokurorluğun rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, yanvarın 11-də saat 15 radələrində Nizami rayonu, Babək prospekti ilə İ.Məmmədov küçəsinin kəsişdiyi ərazidə iri gövdəli ağacın oradan keçən piyadalar - 1968-ci il təvəllüdlü Nərgiz Hacıyeva və onun azyaşlı oğlu Elmar Hacıyevin üstünə aşması nəticəsində xəsarət alaraq hadisə yerində ölmələri faktına görə rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 314.2-ci (səhlənkarlıq) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.
İş üzrə rayon prokurorluğunun əməkdaşları tərəfindən hadisə yerinə və meyitlərə məhkəmə-tibb ekspertinin iştirakı ilə baxış keçirilib, hadisənin baş vermə səbəblərini müəyyən etmək məqsədilə məhkəmə-bioloji eskpertizası təyin edilib və digər zəruri istintaq hərəkətləri yerinə yetirilib.
Hazırda istintaq davam edir.