Bakıda maşın oğurlayıb satan şəxs saxlanıldı - Video
Bakıda VAZ-2107 markalı avtomobili oğurlayaraq satan şəxs tutulub.
Bildirilib ki, Xətai rayon sakini olan bir nəfərin VAZ-2107 markalı avtomobili naməlum şəxs tərəfindən qaçırılıb. Zərərçəkən polisə müraciət edən kimi avtomobilin axtarışlarına başlanılıb.
Xətai Rayon Polis İdarəsinin (RPİ) əməkdaşlarının həyata keçirdikləri ənməliyyat-axtarış tədbiri nəticəsində hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Zəki İsmayılov saxlanılaraq istintaqa təqdim edilib.
O, ifadəsində qaçırdığı avtomobili satdığını deyib. Oğurluq avtomobil polis əməkdaşları tərəfindən tapılaraq sahibinə qaytarılıb.
Faktla bağlı Zəki İsmayılov barəsində toplanan materiallar Xətai RPİ-nin İstintaq Şöbəsinə göndərilib. Onun barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
"Bu şəxsin qanunsuz əməllərindən zərərçəkən başqa vətəndaşlar varsa ərazi polis orqanlarına, Xətai Rayon Polis İdarəsinə, "102" Xidməti-Zəng Mərkəzinə və Nazirliyin sosial şəbəkələrdəki rəsmi səhifələrinə məlumat verə bilərlər", - məlumatda qeyd edilib.