Yol terroru Gəncədə iki can aldı
"Axar.az" FHN-nin mətbuat xidmətinin yaydığı xəbərə əsaslanaraq bildirir ki, bu gün gecə saatlarında Gəncə şəhərində dəhşətli yol qəzası baş verib.
"FHN-nin Böhran Vəziyyətlərində İdarəetmə Mərkəzinə Gəncə Regional Mərkəzindən daxil olmuş məlumata əsasən, Gəncə şəhərində "FORD" markalı mikroavtobus ilə "VAZ" markalı minik avtomobilinin toqquşması nəticəsində yol-qəza hadisəsi baş verib. Dərhal hadisə yerinə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin müvafiq xilasetmə qüvvələri cəlb olunub. Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən məlum olub ki, hər iki avtomobilin sürücüsü aldıqları ağır bədən xəsarətlərindən hadisə yerində vəfat edib. Xilasedicilər deformasiya uğramış avtomobillərdən sıxılmış vəziyyətdə qalmış meyitləri təhlükəsizlik qaydalarına riayət olunmaqla xüsusi alət və avadanlıqlar vasitəsi ilə çıxararaq aidiyyətı üzrə təhvil vermişlər. Əməliyyat saat 03:00-da başa çatıb".