Gənc fəal narkotik ittihamı ilə həbs edildi
NİDA təşkilatının keçmiş üzvü, hazırda "Axın" hərəkatının təsisçilərindən olan Ömər Məmmədov dünən yoxa çıxıb və bu gün sorağı hüquq-mühafizə orqanlarından gəlib.
"Musavat.com" NİDA təşkilatının "Feysbuk" səhifəsinə istinadla xəbər verir ki, Ö.Məmmədova qarşı narkotik maddə saxlama ittihamı verilib və onun barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. O, hazırda Nərimanov rayon Polis İdarəsində saxlanılır. Məmmədov Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvüdür.
Qeyd edək ki, Ö.Məmmədov bir neçə ay öncəyə qədər "Nida"nın fəallarından olub, daha sonra ayrılaraq, "Axın" təşkilatını yaratmağa başlayıb. Onun Şimali Kiprdə təhsil aldığı bildirlir.
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının İcra Aparatının rəhbəri Samir Əsədli "Axar.az"a açıqlamasında faktı təsdiqləyib: "Ö.Məmmədov Quzey Kıprısda təhsil alan savadlı gənclərimizdəndir, 2 ildən artıqdır ki, VHP-nin üzvüdür. Onun narkotik istifadəçisi olduğuna inanmaq istəmirəm. Hər halda, aydınlaşdıracağıq".