Ənvər paşanın nəvəsi ermənilərə məsləhət verdi
"Erməni soyqrımı bir nağıldır".
Türkiyənin "Doğan" xəbər ağentliyi xəbər verir ki, bunu Azərbaycan üçün də böyük xidmətləri olan türk hərbiçisi Ənvər paşanın nəvəsi Osman Mayatəpək deyib. O, ermənilərin soyqrım iddialarının çox kiçik bir qrup tərəfindən şişirdildiyini bildirib:
"Ermənistanda çox kiçik bir kütlə soyqrım iddialarını şişirdib və nəticədə də mükəmməl şəkildə ondan istifadə edərək yaşayırlar. Amma yazıq camaatın ətrafı qapalıdır, dəniz və bir açıq səmti yoxdur. Soyqırım iddiaları ilə bu insanlar aldadılır, özləri isə rifah içində həyat sürürlər".
Osman Mayatəpək soyqırım iddiaları aradan qaldırdıqdan sonra Ermənistan - Türkiyə münasibətlərinin yaxşılaşacağına ümid etdiyini söyləyib: "İnşallah, bu soyqırım iddiaları aradan qalxandan sonra qonşumuz olan Ermənistanla münasibətlərimiz yaxşılaşacaq. Onlarla mədəni və ticarət əlaqələri qura bilərik" (ANS).