İsrail KİV Heydər Əliyevlə bağlı məqalə yayımladı
İsrail mətbuatında Türk Ağsaqqalları Birliyinin təsisçisi, Missiya Media Qrupunun rəhbəri Ramin Əhmədovun Ulu öndər Heydər Əliyevlə bağlı qələmə aldığı məqalə yayımlanıb.
Axar.az xəbər verir ki, İsrailin “Thej.ca” informasiya agentliyində yayımlanan “Heydər Əliyev və Azərbaycan-İsrail münasibətləri” sərlövhəli məqalədə ümummilli liderin İsrail-Azərbaycan münasibətlərinin inkişafındakı rolundan bəhs olunur.
Qeyd edilib ki, Prezident İlham Əliyevin yürütdüyü siyasət nəticəsində iki ölkə arasında qarşılıqlı bu münasibətlər yüksək səviyyəyə çatdırılıb.
Yazıda Azərbaycanın birinci xanımı, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın da müxtəlif dövlətlərlə yanaşı İsraillə əlaqələrin inkişafına da xüsusi diqqət yetirdiyi, İsrail mətbuatının Mehriban xanım Əliyevanın fəaliyyətinə diqqətlə yanaşdığı qeyd olunub.