Bu rayonda anbar partlaya bilər - Təhlükə
Xəbər verdiyimiz kimi, yağan güclü yağış nəticəsində yaranan sel suları Astara rayonu ərazisində bir sra fəsadlar yaranıb. Rayonun yol infrasturukturuna ciddi ziyan dəyib.
Axar.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı Trend-ə açıqlama verən Astara Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Allahverən Mahmudov Astara rayonu Züngüləş kəndi ərazisində yerləşən Kiçik Su Elektirik Stansiyasının su anbarı üçün partlama təhlükəsi yarandığını bildirib.
"Hazırda anbarın 3 hissəsində 2 metr hündürlükdə su daşır", - deyə o, əlavə edib.
Onun sözlərinə görə, selin dağıtdığı körpülərin isə təmiri, demək olar ki, mümkün deyil, həmin körpülər yenidən qurulmalıdır.
Xatırladaq ki, sel suları nəticəsəində Astarada 15 min əhalinin yaşadığ 40 kəndlə əlaqə kəsilib. Hazırda da intensiv yağışlar yağmaqdadır. Sözügedən istiqamətlərdə hərəkətin fasiləsizliyi və təhlükəsizliyinin təmin olunması və yol qurğularının bərpası istiqamətində işlər aparılır.