Sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tututlacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Departamentindən Axar.az-a verilən məlumata görə, sabah paytaxt və yarımadanın bəzi yerlərində zəif duman olacaq. Mülayim cənub küləyi arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu Abşeronda gecə 4-6, gündüz 11-16 dərəcə isti olacaq, bəzi yerlərdə 19 dərəcəyədək isti gözlənilir. Bakıda isə gecə 4-6, gündüz 14-16 dərəcə isti olacaq.
Fevralın 4-də Azərbaycanın rayonlarında hava şəraiti əsasən yağmursuz keçəcək, gecə və səhər ayrı-ayrı yerlərdə duman olacaq. Qərb küləyi ayrı-ayrı yerlərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 1-6 dərəcə isti, gündüz 12-17 dərəcə isti, bəzi yerlərdə 20 dərəcəyədək isti, dağlarda gecə 0-5 dərəcə şaxta, yüksək dağlıq ərazilərdə 5-8 dərəcə şaxta, gündüz 7-12 dərəcə isti olacaq.
Bəzi yerlərdə 15 dərəcə isti olacağı gözlənilir.