Direktor müəllimlərin küçə təmizlədiklərini etiraf etdi
"Axar.az"ın elektron poçtuna Sumqayıt məktəblərindəki durumla bağlı oxucu məktubu gəlib. Məktubda qeyd edilir ki, 5 saylı məktəbin müəllim kollektivi 34-cü məhəllədə yerləşən ərazini qardan təmizləyiblər.
Məsələni dəqiqləşdirmək üçün Sumqayıt şəhər 5 saylı orta məktəbin direktoru Bəşir Şəfiyevlə əlaqə saxladıq. Məktəb direktoru əvvəlcə bu xəbər barədə məlumatlı olmadığını desə də, sonra bunları dedi:
"Müəllim həyəti təmizləyirsə, bu o demək deyil ki, müəllim küçə təmizləyir. Məktəbin həyətini müəllimlərlə təmizləmişik. Bu, vəzifə borcumuzdur. Oranı xadimələrlə, işçilərlə birlikdə özümüz təmizləmişik. Əlbəttə, müəllimlər də olub. Müəllim öz ayağının altını təmizləyir də. Bəs kim təmizləməlidir?"
Xatırladaq ki, dünən sosial şəbəkədə Sumqayıt şəhər 39 saylı orta məktəbin müəllim kollektivinin küçədə qar təmizlədikləri yerdə şəkilləri yayılmışdı.