Əsgərlərimiz özünü niyə güllələyir? - Rəsmi
Müdafiə Nazirliyindən silahla ehtiyatsız rəftar nəticəsində xəsarət alan hərbçilərimiz barədə açıqlama verilib.
Nazirlikdən bildiriblər ki, son vaxtlar bu cür hadisələrin artması yox, əksinə olaraq azalması müşahidə edilir. Məlumatda qeyd olunub ki, Müdafiə Nazirliyi rəhbərliyi və hərbi hissə komandanlığı tərəfindən neqativ halların baş verməməsi üçün hərbi hissə və birləşmələrdə bütün qabaqlayıcı tədbirlər görülür:
"Təhlükəsizlik qaydalarının pozulması halları və baş verən hadisələr haqqında mətbuat xidməti mütəmadi olaraq məlumat verir. Son vaxtlar bu cür hadisələrin artması yox, tam fərqli olaraq azalması müşahidə edilir. Bunu da hərbi hissələrdə şəxsi heyətlə aparılan işlərin nəticəsi kimi dəyərləndirmək olar".
Nazirlikdən bildiriblər ki, hər bir hadisə ilə bağlı cinayət işi başlanıb: "Hərbi Prokurorluq tərəfindən faktla əlaqədar araşdırma aparılır",- deyə Nazirlikdən göndərilən məlumatda vurğulanır (ANS).