Bakıda piyadaların soyqırımı davam edir - Video
Bakıda piyadaların vurulması ilə nəticələnmiş dəhşətli yol qəzalarının görüntüləri yayılıb.
Məlumata görə, görüntülərdə həm də yolu nəzərdə tutulmamış yerlərdən keçən, təhlükəsizlik qaydalarını unudub həyatlarını riskə atan piyadaların vurulması anları yer alıb.
Qeyd edək ki, Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin açıqladığı son məlumatlara görə, Azərbaycanda piyadaların vurulması ilə nəticələnən yol qəzalarının böyük əksəriyyətində günahkar məhz piyadalar olur.
Son dövrlər xeyli sayda yeni, müasir piyada keçidlərinin salınması, yolu nəzərdən tutulmayan yerdən keçidə görə cərimələrin tətbiqi azərbaycanlı piyadaları həyatlarını riskə atmaqdan çəkindirə bilmir.
Həmin qəzaların əks olunduğu videokadrları təqdim edirik. Nə qədər dəhşətli olsa da, inanırıq ki, bu kadrlardan sonra piyadalarımız daha diqqətli olacaq, bir dəfə yaşadıqları həyatlarını bu şəkildə itirməyə tələsməyəcəklər ("Oxu.az").