Ermənilərin növbəti təxribatı baş tutmadı
24 fevral tarixində Azərbaycanın Argentinadakı Səfirliyi və La Plata Dövlət Universitetinin Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutundakı Azərbaycanşünaslıq kafedrasının birgə təşkilatçılığı ilə Xocalı soqyırımının 22-ci ildönümü münasibətilə "Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi və onun nizamlanmasının regiondakı vəziyyətə təsiri" mövzusunda seminar keçirilib.
Tədbirdə Argentina rəsmi qurumlarının, diplomatik korpusun, akademik çevrələrin, müxtəlif dini və milli icma təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirin başlanmasından öncə Argentina erməni icmasının nümayəndələri Səfirliyin qarşısına toplaşaraq tədbirə gələn şəxslərin binaya girişinə mane olmağa çalışıblar. Tədbir iştirakçılarının ünvanına təhqiramiz ifadələr səsləndirərək, habelə Səfirliyin əməkdaşlarına zor tətbiq etməyə cəhd göstəriblər. Hüquq-mühafizə orqanlarının müdaxiləsi nəticəsində erməni icmasının təxribatının qarşısı alınıb. Tədbirə mane olmaq cəhdlərinin faydasızlığını görüncə erməni icmasının nümayəndələri 26 fevral tarixində Azərbaycan Səfirliyinin qarşısında növbəti aksiyaya toplaşacaqlarını bəyan edərək oradan uzaqlaşıblar.