Güneyli xanəndə: Bakıdan qələbə ilə ayrılırıq
13-cü Beynəlxalq Uşaq Muğam Festivalından qələbə ilə ayrılırıq. Tələbəm Sağlar Purmöhsini 2-ci yer, Möhsün Kərimi isə həvəsləndirici diplomla təltif olundu.
Bu sözləri Kult.az-a güneyli xanəndə Məcid Əsri Bakıda keçirilən Uşaq Muğam Festivalının nəticələri haqqında danışarkən deyib.
O bildirib ki, müsabiqə iştirakçıları güclü rəqiblər idi:
“Sağlar “Osmani”, Möhsün isə “Heyratı” muğamını ifa etdi. Müsabiqə yüksək səviyyədə keçirildi. Tarzən Ağasəlim Abdullayevin sədrliyi ilə 7 ölkədən olan münsiflər heyəti iştirakçıların ifasını qiymətləndirdi. Nəticələrdən çox şadıq, uşaqlar sevinirlər. Müsabiqədən razı qaldıq. Şəraitimiz də əla idi. İsti qarşılanma və obyektiv yarışma - bir sözlə, hər şey gözəl təşkil olulnmuşdu”.
Məcid Əsri qələbə qazanan digər yarış istirakçıları haqqında da danışıb:
“Qran-prini Azərbaycan Respublikasından olan iştirakçı qazandı. Birinci yer Türkmənistan və Türkiyə, ikinci yeri biz və Özbəkistan tutduq. Üçüncü qalib isə Qırğızıstan və Özbəkistandan olan ifaçılar idi”.