Naz polisi təhqir etdi - DİN hərəkətə keçdi
Xəbər verdiyimiz kimi, Türkiyədə qatıldığı evlilik verilişi ilə məşhurlaşan Naz Mila adlı azərbaycanlı qadın Ceyhun adlı müğənninin “No panic” adlı klipində çəkilib. Klipdə əyninə üzərində Daxili İşlər Nazirliyinin gerbi və simvollarının olduğu polis uniformasını geyinən Naz yüngül hərəkətlər edib.
Kult.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, üzərində dövlət rəmzlərinin olduğu geyimdə əxlaqsız hərəkətlər edən Naz tənqid atəşinə tutulub. Həmçinin Daxili İşlər Nazirliyi Naz Milanın çəkildiyi klipdə Azərbaycan polisinin uniformasını təhqir etməsi faktı ilə əlaqədar araşdırma aparıb. Bundan sonra bir neçə gün əvvəl təqdim olunan klip Yutubdan silinib.
Xatırladaq ki, Elməddin Muradlı Axar.az-a açıqlamasında bunun dövlət atributlarımıza və eləcə də polisimizin çiynində, qolunda daşıdığı simvollara qarşı böyük hörmətsizlik olduğunu və DİN-in bununla bağlı açıqlama verməli olduğunu bildirmişdi.