120 ölkə Bakının mövqeyini dəstəklədi - PA rəsmisi
Bu günlərdə Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərində qanunsuz seçkilər keçirildi. Bu qanunsuz seçkilər beynəlxalq ictimaiyyət tərəfindən rədd edildi.
Axar.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi, Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın brifinqində çıxışı zamanı bildirib.
“Azərbaycanın ərazi bütövlüyü, suverenliyinə bütün beynəlxalq ictimaiyyət tərəfindən dəstək göstərildi. Bu seçkilərin qeyri-qanuni xarakter daşıdığı və onun tanınmadığı bir daha vurğulandı. Burada biz xüsusilə Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlər tərəfindən ifadə olunan mövqeyi qeyd etmək istərdik. Yəni 120 dövlət yekdilliklə Azərbaycanın mövqeyini, Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü, suverenliyini dəstəklədi”, - H.Hacıyev qeyd edib.