Əli Əhmədov səhiyyədən narazılıq etdi
Baş nazirin müavini təyin edilən Yeni Azərbaycan Partiyasının sədr müavini - icra katibi Əli Əhmədov yeni təyinatı ilə bağlı ona tapşırılan sahəyə toxunub.
"Axar.az"ın "APA"-ya istinadən verdiyi məlumata görə, Ə.Əhmədov sosial sahə üzrə baş nazirin müavini kimi görüləcək işlərdən danışıb.
O qeyd edib ki, Azərbaycanda prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi siyasətin əhəmiyyətli bir hissəsi insanlara qayğı və bunun artırılması ilə əlaqədardır: "Səhiyyə xidmətinin yaxşılaşdırılması, digər sahələrdə sosial problemlərin həlli istiqamətində çox möhtəşəm layihələr həyata keçirilib. Azərbaycanda səhiyyə infrastrukturunun yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən layihələrin kifayət qədər böyük həcmdə və böyük miqyasda olduğunu qeyd etmək olar. Xəstəxanaların vəziyyəti köklü surətdə yaxşılaşıb, bu istiqamətdə sosial layihələr və islahatlar bundan sonra da davam etdiriləcək. İndi qarşıda duran vəzifələr ondan ibarətdir ki, səhiyyə xidmətinin keyfiyyəti daha da yaxşılaşdırılsın, həkimlərin peşəkarlıq səviyyəsi yüksəldilsin, bu istiqamətdə işlər ümumilikdə dünya standartları səviyyəsinə qaldırılsın ki, Azərbaycan vətəndaşlarının hər birinə keyfiyyətli səhiyyə xidməti göstərilsin. Müalicə üçün Azərbaycandan kənara gedən insanların da sayı azalsın. Güman edirəm ki, belə hallar gələcəkdə tamamilə aradan qaldırılacaq və insanların Azərbaycandan kənara müalicə ehtiyacı ilə əlaqədar getməsi çox nadir hallarda olsun. Əks halda, hesab edirəm ki, bu, Azərbaycan həkimlərinin peşəkarlıq səviyyəsinə vətəndaşlarımız tərəfindən inamsızlığın itirilməsinin ifadəsi ola bilər".