Doğuş zamanı iki ölüm, ana ağır durumda - Həkim terroru
Cəlilabad rayonunda hamilə qadının qeysəriyyə əməliyyatı ilə dünyaya gətirdiyi əkiz körpələr ölüb.
Bu haqda "Axar.az"a məlumat verən ana - Gülnarə Şəmiyevanın qohumları deyir ki, Cəlilabad Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında dünən gecə dünyaya gələn körpələrin vəziyyəti əvvəlcə yaxşı olub.
Onların sözlərinə görə, qeysəriyyə əməliyyatını həyata keçirən İlham adlı cərrah körpələrin səhhətində heç bir problem olmadığını deyib:
"Doğumdan sonra uşaqların normal olduğunu bildirdilər. Lakin səhər saatlarında əkizlər vəfat edib. Körpələrin hansı səbəbdən öldüyünü bilmirik. Bu haqda məlumat da vermirlər. Normal olan uşaqlar heç bir səbəb olmadan niyə ölə bilər ki?"
Hazırda vəfat edən körpələrin anası Gülnarə Şəmiyevanın vəziyyətinin də ağır olduğu bildirilir. Xəstənin qohumları bildirir ki, əməliyyatdan sonra durumu ağırlaşan ana üçün rayon xəstəxanasına Bakıdan həkim çağırılıb:
"Lakin hələ də Bakıdan heç kəs gəlməyib. Biz ananı Bakıya aparmaq istəsək də, həkimlər buna imkan vermir. Problemlə bağlı Səhiyyə Nazirliyinin qaynar xəttinə də məlumat vermişik".