Prezident türk ölkələrinin spikerlərini qəbul etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyunun 13-də Türkiyə, Qırğızıstan və Qazaxıstan parlamenti sədrlərinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətlərini qəbul edib.
Görüşdə ölkələr arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurlu inkişafından məmnunluq ifadə olunub, enerji, nəqliyyat, birgə layihələr və digər istiqamətlərdə əməkdaşlığımızın yüksək səviyyədə olduğu bildirilib, Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasının Zirvə toplantısı zamanı dövlət başçıları arasında keçirilən yüksək səviyyəli görüşlərin əhəmiyyəti vurğulanıb, ölkələrimizin bütün beynəlxalq təşkilatlarda bir-birinə daim dəstək vermələrinin önəmi qeyd olunub.
Söhbət zamanı ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsində parlamentlərarası əlaqələrin əhəmiyyəti vurğulanaraq bu baxımdan Türkdilli Ölkələrin Parlament Assambleyası Şurasının Bakıda keçirilən növbəti iclasının səmərəli olacağına əminlik ifadə edilib.
Prezident Türkiyə, Qazaxıstan və Qırğızıstan dövlət başçılarının salamlarına görə, minnətdarlığını bildirib, onun da salamlarını hər üç ölkə başçılarına çatdırmağı xahiş edib.