Saakaşviliyə vəzifə verildi
ABŞ-da Gürcüstanın keçmiş prezidenti Mixail Saakaşvili üçün xüsusi vəzifə təsis edilib.
"Axar.az" APA- ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə məlumatı M. Saakaşvili "Facebook" sosial şəbəkəsindəki səhifəsində yerləşdirib.
Məlumatda bildirilir ki, sabiq prezident ABŞ-da fəaliyyət göstərən Tafts Universitetinin nəzdində olan Fletçer adına Hüquq və Diplomatiya Məktəbində onun üçün xüsusi yaradılan yüksək rütbəli dövlət xadimi vəzifəsini tutacaq.
Məktəbin dekanı, admiral Ceyms Stavridis deyib ki, bu vəzifə ondan ötrü yaradılıb ki, Tafts Universitetinin tələbələri dünya şöhrətli insanlarla ünsiyyət qursunlar və müxtəlif beynəlxalq sahələrə aid təcrübələrlə tanış olsunlar.
M. Saakaşvili isə bildirib ki, tələbələrlə həm auditoriyada, həm də qeyri-formal şəraitdə görüşməyi xoşlayır: "Mən hətta siyasətlə məşğul olanda da bu cür ünsiyyətdən zövq alırdım".
M. Saakaşvili ilə məktəb arasında işbirliyi 1 il müddətinə bağlanılıb. Eks-prezident öz iş yerini iki semestr ərzində 3-4 dəfə ziyarət edəcək.