Bakı bələdiyyələri qüsursuzdur – Deputat təəccübləndi
Milli Məclisdə bələdiyyələrin fəaliyyətinə inzibati nəzarəti həyata keçirən orqanın illik məruzəsinə kitabça da əlavə edilmişdi. Kitabçada Qusar rayonu Urva bələdiyyəsi, Cəlilabad rayonu Muğan bələdiyyəsi, Gədəbəy bələdiyyəsi, Ağdaş rayonu Korax bələdiyyəsi, Bərdə rayonu Qaraqoyunlu bələdiyyəsi, həmçinin Samur bələdiyyəsi, Şamaxı rayonu Ovçulu və s. bələdiyyələrdə oxşaq nöqsanlar aşkar edildiyi qeyd olunub.
Axar.az xəbər verir ki, bu sözləri təhsil eksperti, millət vəkili Etibar Əliyev ötən gün Milli Məclisdə müzakirə olunan məsələlərlə bağlı danışarkən qeyd edib.
“Kitabça ilə tanışlıqda görürük ki, Bakıda fəaliyyət göstərən bələdiyyələrdə heç bir qüsur aşkar olunmayıb. Bu həqiqətənmi belədir?” – o bildirib.
E.Əliyev vurğulayıb ki, indiyə qədər bir bələdiyyə ümumtəhsil müəssisəsi yaradılmayıb:
“Bələdiyyə məktəbləri nə zaman yaradılacaq? Bu məktəblər yaradılsaydı, orta təhsil sistemində rəqabət mühiti genişlənərdi. Gec də olsa, hər rayonda heç olmasa bir pilot bələdiyyə məktəbi yaradılmalıdır”.