Bakı-Naxçıvan reyslərinin sayı azaldıldı
Azərbaycan Hava Yolları QSC (AZAL) Bakıdan Naxçıvana və əks istiqamətdə həyata keçirilən reyslərin sayını 4-dən 3-ə endirib.
Qeyd edək ki, hava gəmisinə COVID-19 virusunun neqativ nəticələri barədə arayış təqdim edən sərnişinlər buraxılır. Qeyd edilən istiqamət üzrə aviabiletlərin alınması məsələləri ilə bağlı aviaşirkətin çağrı mərkəzinə Votsap mesenceri vasitəsilə aşağıdakı nömrələr üzrə müraciət edilməlidir:
- Bakı-Naxçıvan reysləri üçün:
Votsap: +994 55 204 65 54;
- Naxçıvan-Bakı reysləri üçün:
Votsap: +994 60 487 30 11.
Aviabiletləri həmçinin fevralın 1-dən açılması nəzərdə tutulan aviaşirkətin satış nöqtələrindən əldə etmək mümkündür.
Pandemiya dövründə təsdiq edilən qaydalara əsasən əl yükü qismində yalnız qadın əl çantasının, kişi portfelinin və ya 30x35x10 sm ölçüdə portativ kompyuter çantasının (çanta yalnız təyinatı üzrə istifadə edilməlidir) götürülməsinə icazə verilir. Digər baqaj, o cümlədən kağız və polietilen paketlər baqaj bölməsində qeydiyyatdan keçirilməlidir. Pulsuz daşınan baqajın maksimal yol verilən çəkisi 23 kq-dır, ölçüləri üç ölçünün cəmində 158 sm-dən artıq olmamalıdır.