“Azərsu” sayğacların su balansını mənimsədi? – Rəsmi
"Sıradan çıxmış bütün smart-kartlı su sayğaclarının balansında qalan məbləğ mütləq şəkildə yeni su sayğaclarına yüklənəcək. Proses bir qədər uzun olduğundan məsələ hələlik tam həllini tapmayıb. Ancaq bir qədər gec də olsa, mütləq vətəndaşların ödədiyi məbləğ sayğaclarının balansına yüklənəcək".
Bu sözləri "Axar.az"a açıqlamasında "Azərsu" ASC-nin mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Cərayıllı bildirdi. O, qeyd etdi ki, sözçüsü olduğu qurum abonentlərin hüquqlarını heç bir şəkildə pozmayacaq: "Bunu tələb etmək vətəndaşların haqqıdır. Bacardığımız qədər problemi qısa müddətdə həll etməyə çalışırıq. Köhnə sayğacların balansında nə qədər məbləğ qalmasından asılı olmayaraq, hər bir abonentin yüklədiyi məbləğ yeni quraşdırılmış sayğacına transfer ediləcək".
Qeyd edək ki, qarlı-şaxtalı günlərdə smart-kart tipli su sayğacları sıradan çıxmışdı. "Azərsu" ASC sıradan çıxmış sayğacları öz hesabına yeniləri ilə əvəz etsə də, köhnə sayğacın balansındakı məbləğ yeni sayğaclara yüklənməyib.