Baloğlan Əşrəfov Suriyaya gedənlərdən danışdı
"Bunun arxasında nələr durur, kim nə məqsəd güdür, mən deyə bilmərəm. Ancaq öz vətəni, bizim Qarabağ kimi torpağımız uğrunda axıdılan qan şəhidlik zirvəsinə yüksələ bilir".
Bu sözləri "Axar.az"a Azərbaycanın Əməkdar artisti Baloğlan Əşrəfov Suriyada Əsəd rejiminə qarşı döyüşən azərbaycanlılar barədə danışarkən deyib.
Əməkdar artist son vaxtların bəlasına çevrilən məsələnin onu da narahat etdiyini vurğulayaraq bu işlərlə ciddi məşğul olmağı qeyd etdi:
"Başqa torpaq uğrunda vuruşmağın heç bir mənası yoxdur. İstəyərdim ki, öz vətənimizin müdafiəsi üçün bizim balalarımız çalışsın. Belə işlərlə ciddi məşğul olmaq lazımdır. Onlar Azərbaycandan kənara necə çıxırlar, onların nə məqsədlə hara getməyi barədə kimsə maraqlanmalıdır. Onlar yəqin ki elə-belə getmir. Burada maddi məsələ var. Dövlətin müəyyən qüvvələri var. Onlar bunlarla məşğul olmalıdır".