Mehman Hüseynov Strasburqa gedə bilməyəcək
Xarici tədbirə dəvət alan bloqçu, Reportyorların Azadlıq və Təhlükəsizliyi İnstitutunun (RATİ) əməkdaşı və "Sancaq prodakşn"ın direktoru Mehman Hüseynovun ölkədən çıxmasına icazə verilməyib.
Bu barədə "Axar.az"a tanınmış reportyor özü məlumat verdi. Mehman Hüseynov dedi ki, barəsində cinayət işi açılıb, ona görə də onun ölkədən çıxmasına imkan vermirlər:
"Yaxın günlərdə söz və mətbuat azadlığı ilə bağlı Strasburqda keçiriləcək beynəlxalq tədbirə dəvət almışam. Ancaq ölkədən çıxmağıma imkan vermirlər. Bu artıq neçənci dəfədir ki, xarici ölkələrə getməyimi əngəlləyirlər. Bir neçə dəfə mediadakı fəaliyyətimə görə beynəlxalq mükafat almışam, ancaq heç birində özüm gedə bilməmişəm. Hamısında mənim əvəzimə yaxınlarım iştirak edib və mükafatı alıb".
Xatırladaq ki, Mehman Hüseynov 2012-ci il iyunun 12-də Səbail rayon Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb və həmin gündən sonra barəsində Cinayət Məcəlləsinin 221.1 (xuliqanlıq) maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb.