Kollec direktoru qız tələbələrə şüşə sildirdi
Bakı Sosial Pedaqoji Kollecində xoşagəlməz hadisə baş verib.
Axar.az xəbər verir ki, kollecdə baş verən hadisə ilə bağlı Feysbuk sosial şəbəkəsindəki "Sancaq" səhifəsinin adminləri məlumat paylaşıb.
Məlumata görə, Kollecin rəhbəri 2-ci kurs tələrəbələrin arasında üç qız seçərək, kollecin əl işləri sərgilənən stendin şüşələrini silməyi tapşırıb. Nəticədə tələbələrin silməli olduğu şüşələr yerindən tərpənərək qızların üstünə tökülüb.
Səhifə adminləri qeyd edir ki, tələbələrin məlumatına görə, şüşə qırıqları qız tələbələrin üzündən bütün bədəninə kimi ciddi xəsarətlərə səbəb olub.
Səhifə adminləri əlavə edir: "Və ən dəhşətlisi odur ki, hadisənin əks-səda verməməsi, heç yerdə bu barədə yazılmaması üçün məktəb direktoru əlindən gələni edir. Cürbəcür bəhanələr gətirir. Tələbələrə hədə qorxu gəlir! Bu tələblərin ailələri uşaqlarını kollecə şüşə silməyə göndərməyiblər, göndəriblər ki, təhsil alsınlar! Təhsil Nazirliyi belə məsuliyyətsizliyi və cinayəti gizlədən məktəb direktorları cəzalandırılmalıdır!".