İrəvanın bu oyunlarının cəzası ağır olacaq - Türk mediası
"Haber Türk" saytı 28 May - Respublika Günü münasibətilə ölkəmizin Ankaradakı səfiri Xəzər İbrahimin geniş müsahibəsini yayıb.
Axar.az xəbər verir ki, professor Kürşad Zorlu tərəfindən hazırlanan müsahibənin girişində ümummilli lider Heydər Əliyevin “Bir millət, iki dövlət!” ifadəsi xatırlanır və türkdilli oxuculara Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranması, dünya birliyi tərəfindən tanınması, Qafqaz İslam Ordusunun tarixi missiyası, həmçinin, 1991-ci ildə dövlət müstəqilliyimizin bərpası prosesi, Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən 2018-ci ilin respublikamızda “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti ili" elan olması və digər mühüm məsələlərlə bağlı məlumat verilir.
Müsahibədə COVİD-19 infeksiyasına qarşı Azərbaycanda aparılan sistemli mübarizə, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü əsasında Türkiyədə çalışan azərbaycanlı həkim-mütəxəssislərin infeksiya ilə bağlı ölkəmizə getməsi, Azərbaycan-Türkiyə münasibətləri, türk dünyasının həmrəyliyinin əhəmiyyəti, ölkəmizdə həyata keçirilən uğurlu islahatların inkişafa təsiri, o cümlədən Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin hazırkı vəziyyəti ilə bağlı mühüm məqamlara toxunulub.