Bir neçə dəqiqə əvvəl Bakıda zəlzələ olub.
"Axar.az"ın redaksiyasının yerləşdiyi Bakının 7-ci mkr ərazisində yeraltı təkanlar ciddi şəkildə hiss olunub. Qobustan-Şamaxı ərazisindən aldığımız məlumata görə, yeraltı təkanlar daha ciddi formada orada da özünü göstərib.
Hazırda yeraltı təkanların hiss olunduğu Gəncə, Sumqayıt, Ağsu, Ağcabədi və daha bir neçə rayondan redaksiyaya xəbərlər daxil olmaqdadır. İlkin ehtiimallara görə, zəlzələ bütün ölkədə hiss olunub.
Azərbaycanın Seysmoloji Xidmət Mərkəzindən zəlzələ faktını təsdiqləsə də, zəlzələnin gücünü hələ müəyyənləşdirmədiklərini bildirdilər.
AMEA Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzi bir neçə dəqiqə öncə Azərbaycanda baş verən zəlzələ ilə bağlı məlumat yayıb. İlkin məlumata görə, zəlzələnin maqnitudası 5.4 olub.
Zəlzələnin episentri yerli vaxtla saat 16:06 Saatlıdan 41 km şimal-şərqdə Hacıqabul ərazisində qeydə alınıb.
Seysmoloji Mərkəzin yenilədiyi məlumata görə, zəlzələ yerli vaxtla saat 16:06:49 Saatlıdan 41 km şimal-şərqdə Hacıqabul ərazisində qeydə alınıb. Zəlzələ episentrdə Rixter şkalası üzrə 6 bala yaxın, respublika ərazisində 5-3 bala qədər hiss olunub. İnsan tələfatı və tikililərdə dağıntı yoxdur.
Meyxanaçı Namiq Qaraçuxurlu zəlzələ baş verən anı kameranın yaddaşına köşürüb və onu sosial şəbəkədə payıaşıb. Həmin görüntünü təqdim edirik: