Fərhad Əliyev Avropa Məhkəməsindən imtina edir
Keçmiş İqtisadi İnkişaf naziri Fərhad Əliyev ölkə prezidentinin əfvi ilə azadlığa çıxdıqdan sonra Avropa Məhkəməsinə etdiyi şikayəti geri götürəcəkmi?
"Axar.az"ın bu sualını Fərhad Əliyevin vəkili Elton Quliyev cavablandırıb. E.Quliyev bildirib ki, Fərhad Əliyev Avropa Məhkəməsinə 3 dəfə müraciət edib: "İlk dəfə 2006-cı ildə Avropa Məhkəməsinə şikayət göndərilib. 2008-ci ildə edilmiş ikinci şikayətlə bağlı Avropa Məhkəməsinin qərarında isə Fərhad Əliyevin həbsi zamanı hüquqlarının pozulduğu, müdafiəsinin vacibliyi göstərilib. Sonuncu şikayət Avropa Məhkəməsinin ikinci şikayət əsasında çıxardığı qərarın Azərbaycanda icra olunmaması ilə bağlıdır. Amma bu şikayətə hələ baxılmayıb. İndi isə söz Fərhad Əliyevindir, çünki azadlıqdadır və həbsi zamanı hüquq pozuntularının olmasının azadlıqda olan şəxsə nə qədər lazım olduğuna özü qərar verməlidir".