Axar.az
Yuxarı

Çimərlik voleybolçularımız litvalıları uddu - Canlı yayım

Ana səhifə Bakı 2015
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu gün Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında çimərlik voleybolu üzrə yarışlarda növbəti oyunlar keçiriləcək.

Axar.az xəbər verir ki, qadınlar qrupda III, yəni son tur matçına çıxacaqlarsa, kişi voleybolçular yarışa start götürəcəklər.

Azərbaycan kişilərdə də qadınlardakı kimi, iki komanda ilə təmsil olunacaq. A qrupunda iştirak edən idmançılarımız ilk görüşdə Litva ilə üz-üzə gələcək. H qrupundakı təmsilçilərimiz isə çexlərlə qarşılaşacaqlar.

Maraqlıdır ki, qadınlar da bu gün müvafiq olaraq Litva və Çexiyaya rəqib olacaqlar.

Çimərlik voleybolu, kişilər

17 iyun

A qrupu

13:00. Bernardo Romano/Leonid Qritsay (Azərbaycan) – Lukas Kazdailis/Arnas Rumseviçyus (Litva)

13:00. Aleks Rangieri/Enriko Rossi (İtaliya) – Morten Kvamsdal/Oevind Hordvik (Norveç)

B qrupu

11:00. Maçey Rudol/Maçey Kosyak (Polşa) – Aleksey Denin/Aleq Plotnitski (Ukrayna)

11:00. Fransisko Tomas Kuadrado/Sezar Menendes Orteqa (İspaniya) – Aleksey Strasser/Qabriel Kisslinq (İsveçə)

C qrupu

10:00. Nikos Zupani/Georgios Kotsilianos (Yunanıstan) – Aleksandr Solovey/Ruslan Sorokins (Latviya)

10:00. Paolo İnqrosso/Matteo İnqrosso (İtaliya) – Yaroslav Qordeyev/Vladislav Yemelyançuk (Ukrayna)

D qrupu

11:00. Martins Plavins/Haralds Reqza (Latviya) – Pekka Pippo/Yurki Nurminen (Finlandiya)

11:00. Peter Eqlser/Daniel Mullner (Avstriya) – Aleksandr Kavalenka/Aleksandr Dziadku (Belarus)

E qrupu

10:00. Səlçuk Şəkərci/Hasan Mermer (Türkiyə) – Sean Faiqa/Ariel Hilman (İsrail)

10:00. Steven van de Velde/Maykl van Dorsten (Hollandiya) – Premisl Kubala/Yan Hadrava (Çexiya)

F qrupu

13:00. Yannik Salvetti/Jan-Baptiste Doqer (Fransa) – Peter Kildeqard/Kristoffer Abell (Danimarka)

13:00. Yaroslav Koşkarev/Dmitri Barsyuk (Rusiya) – Engin Özbək/Hakan Göktepe (Türkiyə)

G qrupu

12:00. Fransisko Marko Arroyo/Kristian Rodriges Qarsiya (İspaniya) – Kristo Kollo/Rivo Vesik (Estoniya)

12:00. Tobias Vinter/Lorens Peter Petutşniq (Avstriya) – Kris Qreqori/Jak Şif (Böyük Britaniya)

H qrupu

12:00. Neylton Santos/Yaroslav Rudik (Azərbaycan) – Robert Kufa/Yan Dumek (Çexiya)

12:00. Marko Krattiger/Sebastian Çevallier (İsveçrə) – Romain di Cantommaso/Maksim Tierçi (Fransa)

Qadınlar

A qrupu

22:00. Vivyan Kunya/Zinaida Lyubimova (Azərbaycan) - Yeva Dumbauskayte/Monika Povilaytite (Litva)

22:00. Maria Lena Plesiutşniq/ Katarina Şutzenhofer (Avstriya) – Eva Banq/Sesilie Olsen (Danimarka)

1.

Litva

2

2

0

4-1

99-77

4

2.

Avstriya

2

1

1

3-2

93-91

3

3.

Azərbaycan

2

1

1

2-2

76-73

3

4.

Danimarka

2

0

2

0-4

57-84

2

B qrupu

17:00. Diana Zolnerçikova/Martina Yakubsova (Çexiya) - Laura Giombini/Julia Toti (İtaliya)

17:00. Valerie Teufl/Nadine Byanka Zass (Avstriya) - Marta Ozolina/Tina Qraudina (Latviya)

1.

İtaliya

2

2

0

4-1

93-72

4

2.

Avstriya

2

1

1

2-2

68-83

3

3.

Çexiya

2

1

1

2-3

94-95

3

4.

Latviya

2

0

2

2-4

99-104

2

C qrupu

17:00. Janne Konqşavn/Viktoriya Kyoelberq (Norveç) - Valeriya Babenka/Yana Milevskaya (Belarus)

1.

İspaniya

2

2

0

4-0

84-61

4

2.

Belarus

1

0

1

0-2

34-42

1

3.

Norveç

1

0

1

0-2

27-42

1

D qrupu

19:00. Sofie van Gestel/Yantine van der Vlist (Hollandiya) - Panagiota Karaquni/Anna Pigi Metheniti (Yunanıstan)

19:00. Erika Nistrom/Emilia Nistrom (Finlandiya) - Svetla Angelova/İrena Mişonova (Bolqarıstan)

1.

Hollandiya

2

2

0

4-0

84-44

4

2.

Finlandiya

2

1

1

2-2

68-66

3

3.

Yunanıstan

2

1

1

2-2

66-70

3

4.

Bolqarıstan

2

0

2

0-4

46-84

2

E qrupu

18:00. Daniela Coria/Culia Momoli (İtaliya) - Riikka Letonen/Taru Lahti (Finlandiya)

18:00. Ester Boter Ribera/Amaranta Navarro Fernandes (İspaniya) - Viktoriya Şalayevskaya/Viktoriya Siakretava (Belarus)

1.

Finlandiya

2

2

0

4-0

84-47

4

2.

İspaniya

2

1

1

2-2

67-79

3

3.

İtaliya

2

1

1

2-3

99-101

3

4.

Belarus

2

0

2

1-4

81-104

2

F qrupu

18:00. Nikole Eyholzer/Nina Betşart (İsveçrə) - Yulia Abalakina/Kseniya Dabija (Rusiya)

18:00. Rimke Braakman/Jolien Sinnema (Hollandiya) – Line Trans/Helle Soenderqard (Danimarka)

1.

İsveçrə

2

2

0

4-0

87-76

4

2.

Hollandiya

2

1

1

2-3

95-94

3

3.

Rusiya

2

1

1

3-2

91-78

3

4.

Danimarka

2

0

2

0-4

59-84

2

G qrupu

20:00. Yaqoda Qrusçinzka/Karolina Baran (Polşa) - Yekaterina Sirtçeva/Mariya Prokopeva (Rusiya)

20:00. Laura Lonque/Melinda Adelin (Fransa) – İrina Maxno/İnna Maxno (Ukrayna)

1.

Fransa

2

2

0

4-0

83-64

4

2.

Rusiya

2

1

1

2-2

69-69

3

3.

Polşa

2

1

1

2-3

90-91

3

4.

Ukrayna

2

0

2

1-4

77-95

2

H qrupu

21:00. Yuliya Kərimova/ Rakel Ferreyra (Azərbaycan) - Karolina Rehaçkova/Eliska Qalova (Çexiya)

21:00. Daria Udovenko/Yelizaveta Sulima (Ukrayna) – Katarjina Koçiolek/ Dorota Straq (Polşa)

1.

Azərbaycan

2

2

0

4-0

84-69

4

2.

Polşa

2

1

1

2-2

78-74

3

3.

Çexiya

2

1

1

2-2

74-73

3

4.

Ukrayna

2

0

2

0-4

64-84

2

12:10

H qrupunda təmsilçilərimiz Neylton Santos-Yaroslav Rudik cütlüyü çexiyalı Robert Kufa və Yan Dumeklə qarşılaşır. Hazırda görüşdə birinci set oynanılır.

13:18

Kişi voleybolçularımız 0:2 (20:22,19:21) məğlub oldu.

14:35

A qrupunda mübarizə aparan təmsilçilərimiz Bernardo Romano/Leonid Qritsay cütlüyü litvalı Lukas Kazdailis/Arnas Rumseviçyusla qarşılaşıb. Görüş təmsilçilərimizin 2:0 (21:14, 21:19) qələbəsi ilə başa çatıb.

Tarix
2015.06.17 / 14:36
Müəllif
İlham Sahiloğlu
Şərhlər
Digər xəbərlər

Bakıda könüllülərin yürüşü başladı - Foto

Prezident və xanımı adından könüllülərə təşəkkürnamə

Kolin Gibsondan Azərbaycan nazirliyinə təşəkkür

Rusiyalı menecer: “Biz sizləri yaxşı tanımamışıq...”

Qızıl medalçımız özünə maşın aldı - Foto

Joze Manuel: “Biz ilk dəfə Bakıda güclü göründük”

"Azərbaycan öz qüdrətini dünyaya göstərdi"

Azərbaycanlılar Bakı-2015-in nəticəsindən razıdır - Sorğu

Avropadan Bağırova məktub gəldi

Prezident Karl Ştoss: “Təşəkkürlər, Bakı!”

KULT
<>
Xəbər xətti
yatsan
Axar.az'da reklam Bağla
Reklam
Bize yazin Bağla