Axar.az
Yuxarı

Çimərlik voleybolu: Yığmamız məğlub oldu - Canlı yayım

Ana səhifə Bakı 2015
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu gün Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında çimərlik voleybolu üzrə kişi və qadınların yarışında növbəti oyunlar keçiriləcək.

Axar.az xəbər verir ki, kişilər qrup mərhələsinin sonuncu turuna çıxacaqlar. Qadınlar isə 1/4 final mərhələsində yarımfinalçıları müəyyən etməyə çalışacaqlar.

Kişilərin yarışında təmsilçilərimiz Bernardo Romano və Leonid Qritsay A qrupunun lideri olan italyanlarla üz-üzə gələcək.

H qrupunda iştirak edən digər yığmamız Neylton Santos - Yaroslav Rudik cütlüyü də liderə qarşı mübarizə aparacaq. Onların rəqibi isveçrəli voleybolçular olacaq.

Kişilərin yarışında qrupu lider kimi tamamlayacaq komandalar birbaşa 1/8 finala vəsiqə qazanacaqlar. Qrupları 2-3-cü sırada bitirəcək kollektivlər isə pley-offda üz-üzə gələcəklər və bu mərhələnin qalibləri mübarizəni 1/8 finaldan davam etdirəcəklər. Pley-off oyunları bu gün saat 19:00-dan başlayacaq.

Qadınların 1/4 finalında isə Azərbaycanın heç bir təmsilçisi yoxdur.

19 iyun

Kişilər, 3-cü tur

A qrupu

13:00. Bernardo Romano/Leonid Qritsay (Azərbaycan) - Aleks Rangieri/Enriko Rossi (İtaliya)

13:00. Morten Kvamsdal/Oevind Hordvik (Norveç) - Lukas Kazdailis/Arnas Rumseviçyus (Litva)

1.

İtaliya

2

2

0

4-0

85-64

4

2.

Azərbaycan

2

1

1

3-2

94-88

3

3.

Norveç

2

1

1

2-3

89-94

3

4.

Litva

2

0

2

0-4

63-85

2

B qrupu

11:00. Maçey Rudol/Maçey Kosyak (Polşa) - Fransisko Tomas Kuadrado/Sezar Menendes Orteqa (İspaniya)

11:00. Aleksey Strasser/Qabriel Kisslinq (İsveçə) - Aleksey Denin/Aleq Plotnitski (Ukrayna)

1.

Polşa

2

1

1

2-2

75-66

3

2.

İspaniya

2

1

1

3-2

93-83

3

3.

İsveçrə

2

1

1

2-2

70-75

3

4.

Ukrayna

2

1

1

2-3

79-93

3

C qrupu

10:00. Paolo İnqrosso/Matteo İnqrosso (İtaliya) - Nikos Zupani/Georgios Kotsilianos (Yunanıstan)

10:00. Aleksandr Solovey/Ruslan Sorokins (Latviya) - Yaroslav Qordeyev/Vladislav Yemelyançuk (Ukrayna)

1.

İtaliya

2

2

0

4-0

84-67

4

2.

Yunanıstan

2

2

0

4-1

96-82

4

3.

Ukrayna

2

0

2

1-4

82-96

2

4.

Latviya

2

0

2

0-4

67-84

2

D qrupu

11:00. Martins Plavins/Haralds Reqza (Latviya) - Peter Eqlser/Daniel Mullner (Avstriya)

11:00. Aleksandr Kavalenka/Aleksandr Dziadku (Belarus) - Pekka Pippo/Yurki Nurminen (Finlandiya)

1.

Latviya

2

2

0

4-2

112-105

4

2.

Belarus

2

1

1

3-3

116-116

3

3.

Avstriya

2

1

1

3-3

112-107

3

4.

Finlandiya

2

0

2

2-4

96-108

2

E qrupu

10:00. Steven van de Velde/Maykl van Dorsten (Hollandiya) - Səlçuk Şəkərci/Hasan Mermer (Türkiyə)

10:00. Sean Faiqa/Ariel Hilman (İsrail) - Premisl Kubala/Yan Hadrava (Çexiya)

1.

Çexiya

2

2

0

4-0

84-65

4

2.

İsrail

2

2

0

4-0

85-71

4

3.

Hollandiya

2

0

2

0-4

70-84

2

4.

Türkiyə

2

0

2

0-4

66-85

2

F qrupu

13:00. Yaroslav Koşkarev/Dmitri Barsyuk (Rusiya) - Yannik Salvetti/Jan-Baptiste Doqer (Fransa)

13:00. Peter Kildeqard/Kristoffer Abell (Danimarka) - Engin Özbək/Hakan Göktepe (Türkiyə)

1.

Rusiya

2

2

0

4-0

84-57

4

2.

Fransa

2

1

1

3-2

84-84

3

3.

Danimarka

2

1

1

2-3

88-84

3

4.

Türkiyə

2

0

2

0-4

53-84

2

G qrupu

12:00. Fransisko Marko Arroyo/Kristian Rodriges Qarsiya (İspaniya) - Tobias Vinter/Lorens Peter Petutşniq (Avstriya)

12:00. Kris Qreqori/Jak Şif (Böyük Britaniya) - Kristo Kollo/Rivo Vesik (Estoniya)

1.

Avstriya

2

2

0

4-0

84-62

4

2.

İspaniya

2

1

1

3-2

100-90

3

3.

Estoniya

2

1

1

2-3

86-98

3

4.

B Britaniya

2

0

2

0-4

66-86

2

H qrupu

12:00. Neylton Santos/Yaroslav Rudik (Azərbaycan) - Marko Krattiger/Sebastian Çevallier (İsveçrə)

12:00. Romain di Cantommaso/Maksim Tierçi (Fransa) - Robert Kufa/Yan Dumek (Çexiya)

1.

İsveçrə

2

2

0

4-2

105-100

4

2.

Çexiya

2

1

1

3-2

93-90

3

3.

Azərbaycan

2

1

1

2-3

98-91

3

4.

Fransa

2

0

2

2-4

98-113

2

Qadınlar, 1/4 final

17:00. Yeva Dumbauskayte/Monika Povilaytite (Litva) - Karolina Rehaçkova/Eliska Qalova (Çexiya)

17:00. Yekaterina Sirtçeva/Mariya Prokopeva (Rusiya) - Maria Lena Plesiutşniq/ Katarina Şutzenhofer (Avstriya)

18:00. Paula Qutyerres Soria/Angela Errero Lobato (İspaniya) - Nikole Eholzer/Nina Betşart (İsveçrə)

18:00. Rimke Braakman/Jolien Sinnema (Hollandiya) - Laura Ciombini/Qiulia Toti (İtaliya)

13:07

H qrupunda iştirak edən digər yığmamız Neylton Santos - Yaroslav Rudik cütlüyü isveçrəli rəıqiblərinə hər iki setdə məğlub olublar.

Tarix
2015.06.19 / 13:07
Müəllif
İlham Sahiloğlu
Şərhlər
Digər xəbərlər

Bakıda könüllülərin yürüşü başladı - Foto

Prezident və xanımı adından könüllülərə təşəkkürnamə

Kolin Gibsondan Azərbaycan nazirliyinə təşəkkür

Rusiyalı menecer: “Biz sizləri yaxşı tanımamışıq...”

Qızıl medalçımız özünə maşın aldı - Foto

Joze Manuel: “Biz ilk dəfə Bakıda güclü göründük”

"Azərbaycan öz qüdrətini dünyaya göstərdi"

Azərbaycanlılar Bakı-2015-in nəticəsindən razıdır - Sorğu

Avropadan Bağırova məktub gəldi

Prezident Karl Ştoss: “Təşəkkürlər, Bakı!”

KULT
<>
Xəbər xətti
  
  
  
yatsan
Axar.az'da reklam Bağla
Reklam
Bize yazin Bağla