Ordumuza yeni peşəkar hərbçilər cəlb olundu - Video
Naxçıvan Qarnizonu Qoşunlarında peşəkar hərbçilər hazırlayan ixtisas kursları başa çatıb. Kursları uğurla bitirənlər xidmət yerlərinə yola salınıblar.
Zabit, gizir, müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu və qadın hərbi qulluqçu kurslarında kursantlarla ümumqoşun və ixtisas hazırlıqlarından məşğələlər keçirilib. Məşğələlərdə əsas diqqət şəxsi heyətə hərbi-nəzəri biliklərin və praktiki vərdişlərin öyrədilməsinə yönəldilib.
Kursları uğurla başa vuran məzunların növbəti xidmət yerlərinə yola salınması münasibətilə keçirilən mərasimdə əvvəlcə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Tədbirdə çıxış edən polkovnik Mehman Gülməmmədov bildirib ki, kursantlar müxtəlif növ atıcı və iriçaplı silahlardan praktiki atışlar, müxtəlif zirehli tank texnikalarından sürücülük və atış çalışmalarını yerinə yetiriblər. Məzunların əksəriyyəti kursları əla qiymətlərlə başa vurublar.
Məzun Şahmar Şıxəliyev kurslarda qazandığı bilik və bacarıqları xidmət yerlərində peşəkar hərbçi kimi tətbiq edəcəklərinə söz verib.