Axar.az
Yuxarı

Axar.Az Logo

Milyonda bir ehtimal onu tapdı - Foto

Ana səhifə Sağlıq
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İçdiyi mədə dərmanı gənc qızın dərisində elə bir allergik reaksiyaya səbəb olub ki, qızın bütün həyatı təhlükə içində olub. Bütün dərisində qorxunc yaralar çıxan gənc qızın qaş kirpik, saç və hətta dırnaqları belə tökülüb.

"Axar.az" türk mətbuatına istinadən xəbər verir ki, 17 yaşlı Linn Hous yaşadığı kabusdan sonra həyata yenidən qayıdıb. Gənc qız " Zantac " adlı dərmanı içdikdən sonra çox qısa müddətdə dərisində yaranan mənfi reaksiyaları hiss edib. Mütəxəssislərin rəyinə görə 17 yaşlı gənc qızın həyatda yaşamaq şansı 10 faiz imiş, bu da tam bir möcüzədir.

Linn Housun üzünün, çiyin və sinəsinin böyük bir hissəsində dərisi tamamilə soyulub. Allergik vəziyyət gənc qızın qaşlarını, kirpiklərini, uzun saçlarını və dırnaqlarını da töküb. Qız xəstəxanada bir ay olduğu müddətdə şiddətli ağrılarına görə ona yalnız morfin verilib.

Sonda sağlamlığına qovuşan Linn, "İndi geriyə dönüb baxdığımda özümlə qürur duyuram , xəstəxanadakı fotolarıma baxdığım zaman cadugərlər bayramındaki bir canavara bənzədiyimi görüncə özümə daha çox diqqət edirəm" deyib.

Gənc qızın başına gələn hadisəyə "Stiven Consonun Sindromu" adı verilib. Çarəsiz bir xəstəlik olan Stiven Consonun sindromuna tutulan insanların ümumiyyətlə 40 faiz yaşama ehtimalı olur.

Tarix
2014.02.22 / 01:14
Müəllif
Gülnarə Kərimova
Şərhlər
Digər xəbərlər

Bu içkilər ölümə səbəb olur

Həkim-infeksionist: Vaksin olunanlar bunları etməlidir!

Bu şəxslərə peyvənd vurulmadan ömürlük sənəd verilə bilər

Meyvə-tərəvəzlərə vurulan bu maddə xərçəng yaradır

Koronavirus və parkinson arasında nə əlaqə var?

Bu gün ölkəmizdə neçə nəfər koronaya yoluxub?

Peyvənd pasportunun tələb olunacağı yerlər çoxalır

Banan qabığının bilmədiyiniz faydaları

Uşaqlara bu oyuncağı qətiyyən almayın – Xəbərdarlıq

Korona onkoloji xəstəlikləri artırır? - Baş onkoloq

KULT
<>
Xəbər xətti
  
  
  
yatsan
Axar.az'da reklam Bağla
Reklam
Bize yazin Bağla