Axır ki, “Azərsu”nun donu açıldı – Ölən vəsaitlər
"Artıq yeni sayğacların quraşdırılmasına başlanılıb. Bu məqsədlə 6 yeni aparat da alınıb. Artıq bir çox sayğaca "itən" balans yerinə köçürülüb".
Bu sözləri "Axar.az"a açıqlamasında "Azərsu" ASC-nin mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Cəbrayıllı bildirdi.
Xidmət rəhbəri qeyd etdi ki, abonentlərin narahatçılığına heç bir səbəb yoxdur: "İş başlayıb. Birinci mərhələdə bağ evlərində və binalarda olan sıradan çıxmış su sayğacları dəyişdirilir. Daha sonra şəhər evlərindəki sayğac problemi həll olunacaq. Proses bir qədər qəliz olduğundan həlli bir qədər uzanır. Hər bir abonentin balansında olan 1 kub suyu belə qaytarılacaq. Rəhbərlik bununla bağlı göstəriş verib. Çalışırıq ki, tez bir zamanda problemi həll edək".
Qeyd edək ki, qarlı-şaxtalı günlərdə vətəndaşların smart-kart tipli su sayğacları sıradan çıxmışdı. "Azərsu" ASC sıradan çıxmış sayğacları öz hesabına yeniləri ilə əvəz etsə də, köhnə sayğacın balansındakı məbləğ yeni sayğaclara yüklənməmişdi və bu problem hələ də həllini tapmayıb.