Axar.az
Yuxarı
Ana səhifə |     Manşetlər |     Arxiv |     Online ödəmə |     Mobil versiya
16 Avqust 2020


Ali Məclis komitələrinin yeni sədrləri və üzvləri seçildi

Ana səhifə Toplum
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin deputatları müvafiq komitələrin sədrləri, sədr müavinləri və üzvləri seçilib.

Report xəbər verir ki, bu barədə qərarı Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin Sədri Vasif Talıbov təsdiq edib.

Ali Məclisin komitə sədrləri, sədr müavinləri və üzvləri aşağıdakılardır:

I. Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu məsələləri komitəsi

1. Səfərli Hacıfəxrəddin Yəhya oğlu - sədr

2. Babayev Əmir Baxşəli oğlu - müavin

3. Cəfərli Elman Yusif oğlu - üzv

4. İbrahimov Qadir Abbas oğlu - üzv

5. Niftəliyev Hüseyn Əsrafil oğlu – üzv

6. Məmmədli Turan Bəyməmməd qızı - üzv

7.Allahverdiyeva Aidə Məhərrəm qızı – üzv

II. İqtisadi siyasət komitəsi

1. Zeynalov Azər Yadulla oğlu - sədr

2. Məmmədov Nazim Məmməd oğlu - müavin

3. Möhbəliyev Telman Əli oğlu – üzv

4. Məmmədov İsa Mustafa oğlu – üzv

5. Qasımov Arif Mikayıl oğlu –üzv

6. Abbasov Vüqar Zakir oğlu –üzv

7. Quluyeva Sevda Rüstəm qızı -üzv

8. Vəliyev Musa Məmməd oğlu -üzv

III. Aqrar siyasət, təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya məsələləri komitəsi

1. İsayev İsa Bünyad oğlu - sədr

2. Bababəyli Nazim Səfərəli oğlu - müavin

3. Hacıyev Emin Davud oğlu – üzv

4. Bağırsoylu Hüseyn Qədrulla oğlu – üzv

5. Əliyeva Vüsalə Abazər qızı – üzv

6. Fərəcov Fərəc Rza oğlu - üzv

7. Cəfərli Əhəd Məmməd oğlu – üzv

IV. Sosial siyasət, elm, təhsil, idman və mədəniyyət məsələləri komitəsi

1. Həşimli Hüseyn Məmməd oğlu - sədr

2. Vəliyeva Günel Fəxrəddin qızı – müavin

3. Həsənova Turan Vaqif qızı – üzv

4. Həsənova Esmira Həsən qızı - üzv

5. İbadov Telman Əsəd oğlu - üzv

6. İsmayılov Cəbi Əziz oğlu - üzv

7. Cəlilzadə Aidə Məhəmməd qızı- üzv

8. Allahverdiyeva Həbibə Rəşad qızı – üzv

V. Yerli özünüidarə komitəsi

1. Babayev Tofiq Süleyman oğlu - sədr

2. İsmayılov Ehtibar Şəhrud oğlu – müavin

3. Zeynalov Eldar Əhəd oğlu - üzv

4. Məmmədov Rizvan Təmo oğlu – üzv

5. Əliyev Asim Yediyar oğlu - üzv

6. Bağırov Zəbur David oğlu - üzv

7. Məmmədov Ehtimad Cəfər oğlu – üzv

VI.İnsan hüquqları, beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsi

1. İbrahimov Anar Adil oğlu - sədr

2. Rzayeva Yazgül Həsənəli qızı - müavin

3. Məmmədova Yeganə Qurban qızı - üzv

4. Talıbov Seymur Vasif oğlu - üzv

5. Əzimov Behruz Nurəddin oğlu – üzv

6. Qəribli İsmayıl Cavanşir oğlu - üzv

7. Həsənov Nüsrət Firudin oğlu – üzv".

Qeyd edək ki, fevralın 24-də altıncı çağırış Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin birinci sessiyası keçirilib.

Tarix
2020.02.25 / 12:38
Müəllif
Axar.az
Şərhlər
Digər xəbərlər

Yardımlıda xüsusi reyd: 33 mobil qrup...

Gəncədə 96 kiloqram çətənə kolu məhv edildi

Nazirlik mindən çox obyektdə monitorinq apardı

İcra başçısı onlara yüksək vəzifə verdi

Azərbaycan bu ölkələrə məhsul idxalını azaltdı

Reanimasiyada olan korona xəstələrinin sayı açıqlandı

Bakının bu prospektində qəza: tıxac yarandı - Foto

Övladına “Dilənçi”, “Xoruz” adı qoyanlar... - Sosioloq

Abşeronda gizli işləyən restoran aşkarlandı

Bakıda 550 küçə dezinfeksiya edildi

KULT
<>
Xəbər xətti
 
  
  
  
  
yatsan
Axar.az'da reklam Bağla
Reklam
Bize yazin Bağla