Xidmət rəisi təyin olunan Eynullayevin tərcümeyi-halı
Xəbər verdiyimiz kimi, Prezident İlham Əliyev Mətin Balasən oğlu Eynullayevi İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisi təyin edib.
Axar.az xəbər verir ki, M.Eynullayev 1975-ci il martın 22-də Bakı şəhərində anadan olub. Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsini 1997-ci ildə bitirib.
“Azleks” beynəlxalq hüquq firmasında müşavir, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin nəzdində Əlillərin Sosial Müdafiəsi Fondunda baş hüquqşünas, İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin Korporativ idarəetmə sektorunun baş məsləhətçisi, Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin sektor müdiri, şöbə müdirinin müavini, şöbə müdiri vəzifələrində çalışıb.
2013-2016-cı illərdə Təhsil Nazirliyinin Aparat rəhbərinin müavini və Aparat rəhbəri vəzifələrində işləyib. 2015-ci ildə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilib.
2017-ci ilin 11 yanvarında təhsil nazirinin müavini, 2018-ci ilin 17 yanvarında vergilər nazirinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.
M.Eynullayev bu təyinatadək Əmlak Məsələləri üzrə Dövlət Xidmətinin rəisinin səlahiyyətlərini icra edirdi. O, dövlət qulluğunun kiçik müşaviridir.