İran-Azərbaycan sərhədi açıldı - FOTO
İran tərəfindəki avtomobil parkında gözləməkdə olan Naxçıvan sakinlərinə məxsus maşınların demək olar ki, əksəriyəti dünən Biləsuvar ərazisindən Azərbaycan tərəfinə buraxılıb.
"Axar.az"ın xəbərinə görə, hazırkı saatlarda İran tərəfində yük avtomobillərinin olmadığı bildirilir. Piyadaların keçidində isə məhdudiyyətlər yoxdur.
Səhər saatlarında qarşı tərəfə keçmək istəyən Azərbaycan vətəndaşları gözləmədən sərhəddən keçiblər. Biləsuvar Gömrük İdarəsindən verilən məlumata görə, İran tərəfi Azərbaycan avtomobillərini qəbul etməməsi ilə bağlı hələ ki, heç bir açıqlama vermir.
5 gündür ki, Biləsuvar Sərhəd Buraxılış Məntəqəsində hərəkətsiz halda dayanmış yük avtomobilərində isə artıq bir sıra texniki problemlər də yaranmağa başlayıb. Yükün təsirindən avtomobillərin təkərləri sıradan çıxır. (anspress)