Bakı festivallar şəhərinə dönür
Teatr Xadimləri İttifaqının təşəbbüsü, Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin dəstəyi ilə "2+1" Eksperimental Teatr Festivalı keçirilir.
İlk dəfə 2011-ci ildən keçirilməyə başlayan festival noyabrın 6-dək davam edəcək. Əsas məqsəd gəncləri yeni yaradıcılıq axtarışlarına cəlb etmək, onların təşəbbüslərini qiymətləndirməkdir.
"Axar.az"ın Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin saytına istinadən verdiyi məlumata əsasən, Tiflis Azərbaycan Dram Teatrının qonaq qismində dəvət olunduğu festivalda səkkiz kollektiv, doqquz tamaşa təmsil olunacaq.
Festivala Gənc Tamaşaçılar Teatrının tamaşası ilə start verilib. Fərqlənən tamaşalar gələcəkdə beynəlxalq layihələrə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, Bakıda daha bir festivalın keçiriləcəyi gözlənilir. Belə ki, 20-24 noyabr 2013-cü il tarixində Nizami Kino Mərkəzində I Bakı Beynəlxalq Turizm Filmləri Festivalı keçiriləcək. Festivala ümumilikdə 38 ölkədən 140 rejissor 215 film təqdim edib.