Gürcülərdən Soçi təhqirinə cavab - Foto
Gürcüstanın bir neçə jurnalist təşkilatı Soçi Olimpiadasında 5 halqadan birinin açılmamasından istifadə edərək, halqalardan birinin üzərini buludla örtüblər və altından, "Kimə lazımdısa, başa düşəcək!" – sözlərini yazıblar.
"Axar.az"ın məlumatına görə, sosial şəbəkədə paylaşılan və geniş reaksiyalar doğuran bu aksiya ilə gürcü ziyalıları Rusiyanın "ağ duman" məsələsinə cavab veriblər.
Xatırladaq ki, Soçi Qış Olimpiya oyunlarının açılışı zamanı Gürcüstanın ərazisini əks etdirən xəritənin təqdimatında Cənubi Osetiya və Abxaziyanın üstündə "ağ duman" görünməsini gürcülər təhqir kimi qəbul etmişdilər. Heab edirlər ki, bu addımla Gürcüstanın ərazi bütövlüyü şübhə altına alınıb.
Məlumat üçün deyək ki, Soçi Olimpiadasında Azərbaycanın xəritəsi göstərilərkən də Dağlıq Qarabağın üstünə "ağ duman" bağlayıb.