“Yalan, iftira və böhtandır” – Bakı meri
Bakıda tikilmiş yeraltı dayanacaqların idarə olunması ilə bağlı mediada məlumatlar dərc edilmişdi. Bildirilirdi ki, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Hacıbala Abutalıbov Hökumət Evinin qarşısında, "Azadlıq" Meydanının altında dövlət vəsaiti hesabına inşa edilmiş və bu yaxınlarda istifadəyə verilmiş iki min yerlik yeraltı dayanacağı oğluna icarəyə verib.
Məsələ ilə bağlı Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Hacıbala Abutalıbovla "SİA"ya açıqlama verib. Mer bildirib ki, mətbuatda dərc olunanlar yalan, iftira və böhtandır, həqiqəti əks etdirmir: "Bu "fakt"ı yazan jurnalist və bunu dərc edən mətbu orqan məsələyə qərəzli yanaşıb. Bütün bunlar cəfəngiyyatdan başqa bir şey deyil. Dövlətin vəsaiti hesabına tikilən və Bakı sakinlərinin istifadəsinə verilən dayanacaqlar Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin Mənzil Kommunal Təsərrüfatı Departamentinin balansındadır və həmin struktir tərəfindən idarə edilir, yığılan vəsaitlər bank vasitəsilə dövlətin hesabına köçürülür".