“Azərenerji” və “Azərişıq”dan son 16 ilin hesabatı - Video
“Azərenerji” və “Azərişıq” açıq səhmdar cəmiyyətləri 2003-cü ildən başlayaraq Prezident İlham Əliyevin elektroenergetika strategiyasına uyğun olaraq həyata keçirilən genişmiqyaslı işlərlə bağlı video material paylaşıb.
Axar.az xəbər verir ki, videoda Prezident İlham Əliyev tərəfindən yaradılan “Bakıelektrikşəbəkə” və onun bazasında formalaşdırılan Azərişıq ASC, həmçinin Azərenerji ASC-nin gördüyü işlər və onların nəticələri barədə ətraflı məlumat verilib.
Videoda ölkə başçısının həyata keçirdiyi ciddi islahatlar, tikinti, yenidənqurma və bərpa prosesi elektrik enerjisinin istehsalı, ötürülməsi, idarə edilməsi və paylanması sahələrini bütövlükdə əhatə etdiyi və nəticədə Azərbaycanın necə idxalçı ölkədən ixracatçı ölkəyə çevridiyi ardıcıllıqla verilib. Həmçinin son 16 ildə tikilən elektrik stansiyaları, yarımstansiyalar, ötürücü xətlərin əhatə dairəsi və hazırda “Master Plana” uyğun olaraq görülən işlər də video materialda geniş əks edilib.