“Xəzər Gəmiçiliyi”nin dənizçiləri narahatdır
Azərbaycan prezidentinin sərəncamı ilə yeni yaradılan "Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi" QSC-də bir ay nüddətinə gözlənilən yeniliklər reallaşacaq.
"Axar.az"a məlumat verən yeni yaradılmış QSC-nin səlahiyyət sahiblərindən birinin dediyinə görə, bir ay müddətində Xəzər Gəmiçiliyndə aparılacaq islahatlar haqda Nazirlər Kabinetinə məruzə ediləcək. İslahatlara yeni yaradılacaq idarələr və şöbələr, eyni zamanda aparılacaq ixtisarlar daxildir. İş yerlərini itirə biləcək, ixtisarlarla üzləşə biləcək üzən heyət və gəmiçiliyin digər əməkdaşları narahatlıq içindədir.
Xatırladaq ki, "Azərbaycan Xəzər Gəmiçiliyi" QSC keçmiş Xəzər Gəmiçiliyi və ARDNŞ-nin tərkib hissəsi olan Xəzər Dəniz Neft Donanması İdarələrini öz tərkibində birləşdirir. QSC-nin sədri isə ARDNŞ-də yüksək vəzifədə olan Rauf Göyüş oğlu Vəliyev təyin edilib.