Bağırzadə: Komadan çıxanda adımı soruşdular, bilmədim
Mən o biri dünyadan bir ildir ki, qayıtmışam. Koronavirusdan danışanda panik ataklarım başlayır.
Kult.az Musavat.com-a istinadla xəbər verir ki, bu sözləri əməkdar artist Bəhram Bağırzadə “Azərbaycan Silahlı Qüvvələri” kitabının imza günündə deyib.
“Mənim üçün çox çətin oldu. Daim hərəkətdə olan, səhnədə ora-bura qaçan 50 yaşlarında sağlam bir kişi üçün çox ağır idi. Sağ tərəfim işləmirdi, sağ əlimi qaldıra bilmirdim. Hər yerimdən şlanq salmışdılar. Gözümü açanda gördüm ki, bir kişi, 8 qadın mənə baxır. Elə bildim, qəzaya düşmüşəm, çünki beynim işləmirdi. Komadan ayılanda soruşdular ki, adın nədir. O zaman bildim ki, beynim işləyir. Amma adımı deyə bilmədim. Elə bildilər, zarafat edirəm”, - B.Bağırzadə bildirib.
Əməkdar artist lap gənc yaşda, 1989-cu ildə mətbəədə fəhləlik etdiyini bildirib:
“1989-cu ildə məktəbi bitirdim. SSRİ dağılan vaxtı idi, mitinqlər olurdu. Universitetə girmişdik, amma dərslər başlamırdı. 5-6 ay işsiz qaldıq. Avara-avara gəzməmək üçün gedib mətbəədə fəhlə işləməyə başladım. 114 rubl maaş alırdım. Əmək kitabçamda da fəhlə işlədiyim yazılıb. O vaxt ayıb sayılırdı atadan şalvar pulu istəmək. Mətbəədə işlədiyim vaxtlar düşünürdüm ki, görəsən, nə zamansa mənim kitabım çıxa bilər?”