Aygün şou-biznesi cılızlıqda suçladı
Xalq artisti Aygün Kazımova Azərbaycan şou-biznesinin cılızlaşdığını iddia edib.
"Onlar" verilişinə açıqlama verən müğənni şou-proqramların adiləşdiyini bildirib:
"İllər əvvəl Nisə Qasımova çox gözəl şou-proqram yaratmışdı. Bu, bir ilk idi. Mən özüm tamaşaçı kimi həmin verilişə gəlmişəm. Proqrama o qədər tələbat var idi ki... Sonra mən "Aygün şou"nu yaratdım. Burada Faiq Ağayev, Samir Bağırov, Zülfiyyə Xanbabayeva, aparıcılar Azər Mirzəyev, Gülşən Qurbanova iştirak edirdi. İndi elə vəziyyət yaranıb ki, əvvəlki şoulardan əsər-əlamət yoxdur. Hansı restorana getsən, eyni müğənniləri görürsən. Oradan çıxıb burada oxuyurlar. Heç kim inciməsin. Şou-biznes cılızlaşıb. Müğənnilər çox əlçatan olublar. Nadir sənətçilər var ki, toxunulmazlığı qoruyub saxlayıblar. Mən heç bir şou-proqrama getmirəm. Çünki bunu özümü, sənətimi aldatmaq hesab edirəm. Tamaşaçıya kələk qururam sanki. Həmin "Aygün şou"nu yenidən bərpa etmək istəyirəm. Amma bu, çox böyük əmək tələb edir" (Axşam.az).