Bu sənədlərin siyahısına dəyişiklik edildi - Qərar
Nazirlər Kabineti 2000-ci il 2 sentyabr tarixli 156 nömrəli Qərarla təsdiq olunmuş “Borcların icra qeydləri əsasında mübahisəsiz qaydada alınmasına əsas olan sənədlərin Siyahısı”nda dəyişiklik edib.
Axar.az xəbər verir ki, bu barədə qərarı baş nazir Əli Əsədov imzalayıb.
“Azərbaycan Respublikasının Konsul Nizamnaməsinin təsdiq edilməsi haqqında”, “Notariat haqqında”, “Dövlət rüsumu haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında və Mülki Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi barədə” 2019-cu il 8 oktyabr tarixli Qanununun tətbiqi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 15 noyabr tarixli 1571 nömrəli Sərəncamının 1.2-ci bəndinin icrasını təmin etmək məqsədilə Nazirlər Kabinetinin 2000-ci il 2 sentyabr tarixli 156 nömrəli Qərarı ilə təsdiq olunmuş “Borcların icra qeydləri əsasında mübahisəsiz qaydada alınmasına əsas olan sənədlərin Siyahısı”nın XX bölməsinin “Qeyd”inin birinci cümləsində “kontoruna” sözü “ofisinə” sözü ilə əvəz edilib.