Şəhidimizlə bağlı erməni yalanı - DSX ifşa etdi
Ermənistan Müdafiə Nazirliyinin mətbuat katibi Artsrun Ovhannisyan Azərbaycan sərhədçisinin ölümünü şərh edərək, bunu Azərbaycan tərəfinin sərhəddə mühəndis-texniki işləri aparmaq və sərhəddəki mövqelərini irəli çəkmək cəhdi ilə izah etməyə çalışıb.
Oxu.az xəbər verir ki, Ermənistanın armeniasputnik.am saytı bu barədə məlumat yayıb.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Sərhəd Xidmətindən bildirilib ki, Azərbaycan Respublikası Dövlət Sərhəd Xidmətinin bu hissəsində heç bir mühəndis-texniki iş aparılmayıb. Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin rəsmi nümayəndəsinin bu izahı açıq yalan və Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin bölmələri tərəfindən atəşkəs rejiminin pozulması faktını əsaslandırmaq cəhdi, həmçinin ictimaiyyəti çaşdırmaq məqsədlidir.
Azərbaycan Dövlət Sərhəd Xidmətinin bölmələri tərəfindən Ermənistanla həmsərhəd olan Qazax və Ağstafa rayonları istiqamətində hərbi xidmət fəaliyyətlərinin həyata keçirildiyi bütün dövrlərdə təmas xəttində, sonda adekvat cavabsız qalmayan Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri tərəfindən gərginlik yaratmaq cəhdləri müşahidə olunub