85 milyonun hər bir fərdi üçün... - Ərdoğan
Hansı kökə, inanca, mənsəbə aid olmalarından asılı olmayaraq, 85 milyonun hər bir fərdinin özlərini bərabər hiss etməsi üçün mübarizə apardıq.
Axar.az xəbər verir ki, bu sözləri Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan dini azlıqların nümayəndələri ilə iftar görüşündə deyib.
“Fərqlilikləri qarşıdurma və qütbləşmə vəsiləsi deyil, bəşəri zənginlik mənbəyi görən ənənələrimizə sahib çıxmalıyıq. Bölgədəki sosial gərginliyi ölkəmizə gətirməyə çalışan, bunun üçün hər yola əl atanlara imkan verməyəcəyik. Somalinin də ölkəmizin dəstəyilə əldə etdiyi qazancları qoruyaraq, sabitliyini gücləndirməsini arzu edirik. Terrorun hər formasından olduqca ciddi zərərlər çəkən bir ölkə olaraq Somalinin yanındayıq. Türkiyə olaraq Somalinin birliyi, dincliyi üçün lazımi töhfələr verməyə davam edəcəyik”, - o əlavə edib.
Qeyd edək ki, ötən gün Ərdoğan Somali Prezidenti Həsən Şeyxlə görüşüb.